Panaszkezelési eljárás

Online bolt https://bbdecor.sk
I. A kereskedő azonosítása

1.1.Ez a Panaszkezelési eljárás (a továbbiakban a „CPR”) szabályozza a Társaság és az alábbiak közötti jogviszonyt.

Cégnév: BluefinWebs s.r.o.

Székhely: Svätého Štefana 195/22, Mokrance 045 01, Szlovákia

Bejegyezve a kassai városi bíróság kereskedelmi nyilvántartásában, Sro részleg, 49363/V. sz. bejegyzés.

ID: 53166205

HÉA-SZÁM: 2121293416

ADÓSZÁM: SK212121293416

Bankszámla: SK20 0900 0000 0051 7235 5863

Az eladó a hozzáadottérték-adó fizetője.

(a továbbiakban is „Eladó” vagy „Kereskedő”) és minden olyan személy, aki az Eladó által az Eladó weboldalán kínált termékek Vevője, és aki a jelen Általános Szerződési Feltételek egyéb rendelkezései és a fogyasztót meghatározó vonatkozó jogszabályok értelmében fogyasztónak minősül, a Szlovák Köztársaság hatályos jogszabályai, különösen a következő jogszabályok keretében: a 108/2024 sz. törvény a fogyasztóvédelemről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről, a módosított 108/2024 sz. törvény, a 40/1964 sz. törvény, a 40/1964 sz. törvény. Polgári Törvénykönyv, módosított változata, kivéve a jelen Panaszkezelési eljárás 4.4. pontját, amely a Kereskedő és a nem fogyasztó minőségében eljáró Vevő közötti jogviszonyt szabályozza.

1.2.Az Eladó e-mailes és telefonos elérhetősége:

E-mail: store@bbdecor.sk

Tel: 0904 680 042

1.3A dokumentumok, panaszok, szerződésektől való elállás küldésének címe:

BluefinWebs s.r.o., Svätého Štefana 195/22, Mokrance 045 01, Szlovákia

II. Alapvető rendelkezések

2.1. Ez a panaszeljárás a fogyasztónak minősülő Vásárlók és a Kereskedő közötti jogviszonyt szabályozza.

III. A hibákért való felelősségi jog gyakorlása

3.1. A Vevő csak akkor gyakorolhatja a hibákért való felelősségi jogait, ha a hibára az Eladónak indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a tétel átvételétől számított 24 hónapon belül felhívta a figyelmét. Ha a hibára nem hívják fel a figyelmet ezen határidőn belül, akkor a hibáért való felelősségből eredő jogok megszűnnek.

IV. Felelősség a hibákért

4.1. Az Eladó felel az eladott terméknek a szállítás időpontjában fennálló minden olyan hibájáért, amely a termék átadásától számított két éven belül válik nyilvánvalóvá.

4.2. Ha a vétel tárgya digitális elemeket tartalmazó dolog, és a digitális tartalmat vagy digitális szolgáltatást a megállapodott időszak alatt folyamatosan kell szállítani, az eladó felel a digitális tartalom vagy digitális szolgáltatás minden olyan hibájáért, amely a teljes megállapodott időszak alatt, de legalább a digitális elemeket tartalmazó dolog átadásától számított két évig jelentkezik vagy jelentkezik.

4.3. Használt áruk esetében a felek megállapodhatnak az eladó hibákért való felelősségének a 4.1. és 4.2. pontban foglaltaknál rövidebb, de legalább az áru átadásától számított egy év időtartamban.

4.4. Az Eladó felel az eladott dolognak a Vevő részére történő átadásakor fennálló minden olyan hibájáért, amely a dolog átadásától számított 6 hónapon belül jelentkezik, ha a Vevő nem fogyasztó minőségében jár el.

V. Hibákért való felelősségből eredő jogok

5.1. Ha az eladó felelős az eladott dolog hibájáért, a vevőnek joga van a hiba kijavítás vagy csere útján történő megszüntetésére, a vételárból ésszerű árengedményre vagy az adásvételi szerződéstől való elállásra.

5.2. A Vevő megtagadhatja a vételár vagy annak egy részének kifizetését mindaddig, amíg az Eladó nem teljesítette a hibákért való felelősségből eredő kötelezettségeit, kivéve, ha a Vevő a vételár vagy annak egy részének kifizetésével a hiba állításának időpontjában késedelemben van. A vevő köteles a vételárat indokolatlan késedelem nélkül megfizetni, miután az eladó teljesítette kötelezettségeit.

5.3. A Vevő csak akkor gyakorolhatja a hibákért való felelősség alóli jogait, beleértve az 5.2. pont szerinti jogot is, ha a Vevő a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül, de legkésőbb a jelen Reklamációs eljárás 4.1-4.3. pontja szerinti határidő lejártáig jelezte a hibát.

5.4. A hibákért való felelősségi jogok gyakorlása nem zárja ki a vevőnek a hiba következtében felmerült károk megtérítésére vonatkozó jogát.

VI. Hibajelentés

6.1. A hiba kifogásolható az Eladó bármely telephelyén, bármely más személynél, akiről az Eladó a szerződés megkötése vagy a megrendelés elküldése előtt tájékoztatta a Vevőt, vagy távközlés útján az Eladó székhelyének vagy telephelyének címén, vagy bármely más címen, amelyről az Eladó a szerződés megkötésekor vagy a szerződés megkötését követően tájékoztatta a Vevőt.

6.2. Ha a Vevő olyan hibát kifogásolt postai úton, amelynek átvételét az Eladó megtagadta, a postai küldeményt az elutasítás napján kézbesítettnek kell tekinteni.

6.3. Az Eladó köteles a Vevőnek a hibára való rámutatását követően haladéktalanul írásbeli megerősítést adni a Vevőnek a hibáról. A hibaigazolásban az Eladó a módosított 40/1964. sz. törvénykönyv, a Polgári Törvénykönyv 507. § (1) bekezdésének megfelelően megadja azt a határidőt, amelyen belül a hibát meg kell szüntetni. Az előző mondat szerint közölt határidő nem lehet hosszabb, mint a hiba felmerülésétől számított 30 nap, kivéve, ha az Eladótól független objektív ok hosszabb határidőt indokol.

6.4. Ha az Eladó elutasítja a hibákért való felelősséget, az elutasítás okairól írásban értesíti a Vevőt. Ha a Vevő az Eladó hibáért való felelősségét szakértői véleménnyel vagy akkreditált személy, meghatalmazott személy vagy bejelentett személy által kiállított szakvéleménnyel bizonyítja, a Vevő a hibát ismételten kifogásolhatja, és az Eladó nem tagadhatja meg a hibáért való felelősséget; a hiba ismételt kifogásolására nem terjed ki a fogyasztóvédelemről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 108/2024. sz. módosított törvény 621. § (3) bekezdése. A fogyasztónak a szakvéleménnyel és a szakértői véleménnyel kapcsolatos költségeire a módosított 40/1964. sz. törvénycikk, a Polgári Törvénykönyv 509. §-ának (2) bekezdése vonatkozik.

6.5. Ha az Eladó a szerződés megkötése előtt, vagy ha a szerződés a Vevő megrendelése alapján jön létre, a megrendelés feladása előtt tájékoztatta a Vevőt arról, hogy a hibákat más személy is kifogásolhatja, akkor az adott személy cselekménye vagy mulasztása a hibákért való felelősség szempontjából az Eladó cselekményének vagy mulasztásának minősül.

VII. A hiba eltávolítása

7.1. A vevőnek joga van választani, hogy a hibát a termék kicserélésével vagy javításával hárítja el. A Vevő nem választhat olyan hibaelhárítási módszert, amely nem lehetséges, vagy amely a hiba elhárításának más módjához képest aránytalan költséget okozna az Eladónak, figyelembe véve az összes körülményt, különösen azt az értéket, amellyel a dolog a hiba nélkül rendelkezne, a hiba súlyosságát, valamint azt, hogy a hiba elhárításának más módja jelentős nehézségeket okozna-e a Vevőnek.

7Az Eladó megtagadhatja a hiba elhárítását, ha a javítás vagy a csere nem lehetséges, vagy az összes körülményt figyelembe véve, beleértve a 7.1. bekezdés második mondata szerinti körülményeket is, aránytalan költségekkel járna.

7.3. Az Eladó a Vevő által a hibára való rámutatását követő ésszerű időn belül, ingyenesen, saját költségén és a Vevőnek okozott komolyabb kellemetlenségek nélkül javítja ki vagy cseréli ki a terméket, figyelembe véve a termék jellegét és azt a célt, amelyre a Vevő a terméket kérte.

7.4. Javítás vagy csere céljából a Vevő köteles a dolgot az Eladónak vagy a fogyasztóvédelemről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 108/2024. sz. törvény 622. § (5) bekezdése szerinti személynek átadni vagy rendelkezésre bocsátani. A dolog átvételének költségei az Eladót terhelik.

7.5. Az Eladó köteles a kijavított dolgot vagy a csere dolgot a saját költségén ugyanolyan vagy hasonló módon szállítani a Vevőnek, mint ahogyan a Vevő a hibás dolgot átadta neki, kivéve, ha a felek másként állapodnak meg. Ha a Vevő nem veszi át a dolgot attól a naptól számított hat hónapon belül, amikor azt át kellett volna vennie, az Eladó jogosult a dolgot értékesíteni. Ha a dolog nagyobb értékű, az eladó köteles a vevőt előzetesen értesíteni a tervezett eladásról, és ésszerű póthatáridőt biztosítani a dolog birtokbavételére. Az eladó az eladást követően haladéktalanul köteles a vevőnek kifizetni a dolog értékesítéséből származó bevételt, miután levonta az eladónak a dolog tárolásával és értékesítésével kapcsolatban ésszerűen felmerült költségeit, ha a vevő a bevételből való részesedésre való jogát az eladó által a dolog tervezett értékesítéséről szóló értesítésben meghatározott ésszerű határidőn belül gyakorolja. Az eladó saját költségén megsemmisítheti a dolgot, ha az nem került értékesítésre, vagy ha az értékesítésből várhatóan befolyó bevétel nem lesz elegendő még azon költségek fedezésére sem, amelyek az eladónak a dolog megőrzése során ésszerűen felmerültek, valamint azon költségek fedezésére sem, amelyek az eladónak az értékesítés során szükségszerűen felmerültek volna.

7.6. Az Eladó a hiba elhárításakor köteles gondoskodni a dolog eltávolításáról és a kijavított dolog vagy a csere dolog beszereléséről, ha a csere vagy javítás olyan hibás dolog eltávolítását teszi szükségessé, amelyet a hiba megjelenése előtt jellegének és rendeltetésének megfelelően szereltek be. Az Eladó és a Vevő megállapodhatnak abban, hogy a dolog eltávolításáról és a kijavított vagy kicserélt dolog beszereléséről a Vevő gondoskodik az Eladó költségére és kockázatára.

7.7. A hiba kicseréléssel történő elhárításakor az Eladó nem jogosult a dolog szokásos elhasználódása által okozott kár megtérítésére, valamint a dolog kicserélése előtti szokásos használatáért járó díjazásra.

7.8. Az Eladó a csereáru hibáiért a fogyasztóvédelemről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló 108/2024. sz. törvény 619. szakasza szerint felel.

7.9. A vevőnek joga van a vételárból ésszerű árengedményre, vagy az adásvételi szerződéstől további ésszerű határidő biztosítása nélkül elállhat a 40/1964 sz. törvény 517. szakaszának (1) bekezdése alapján. Polgári Törvénykönyv módosított változata, ha

a)az eladó nem javította vagy cserélte ki a terméket,

b)az eladó nem javította ki vagy cserélte ki a terméket a fogyasztóvédelemről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló, módosított 108/2024. sz. törvény 623. § (4) és (6) bekezdése szerint,

c)az eladó a fogyasztóvédelemről és egyes törvények módosításáról és kiegészítéséről szóló, módosított 108/2024. sz. törvény 623. § (2) bekezdése alapján megtagadta a hiba elhárítását,

d)a termék a javítás vagy csere ellenére is ugyanolyan hibás,

(e) a hiba olyan súlyos, hogy az a vételár azonnali csökkentését vagy az adásvételi szerződéstől való elállást indokolja; vagy

(f) az eladó kijelentette, vagy a körülményekből nyilvánvaló, hogy nem fogja a hibát ésszerű időn belül vagy a vevőnek okozott súlyos kellemetlenségek nélkül kijavítani.

7.10. A vételárból adandó árengedménynek arányosnak kell lennie az eladott dolog értéke és azon érték közötti különbséggel, amellyel a dolog rendelkezett volna, ha hibátlan lenne.

7.11.A Vevő nem állhat el az adásvételi szerződéstől a 7.9. pont szerint, ha a Vevő részt vett a hiba elhárításában, vagy ha a hiba jelentéktelen. Az Eladót terheli annak bizonyítása, hogy a Vevő közreműködött a hibában, illetve hogy a hiba jelentéktelen.

7.12.Ha a szerződés egynél több tétel megvásárlására vonatkozik, a vevő csak a hibás tétel tekintetében állhat el a szerződéstől. A többi dolog tekintetében csak akkor állhat el a szerződéstől, ha ésszerűen nem várható el tőle, hogy a hibás dolog nélkül a többi dolog megtartásában érdekelt legyen.

7.13.A Vevő a szerződéstől vagy annak egy részétől való elállást követően köteles a terméket az Eladó költségére az Eladónak visszaküldeni. Az Eladó köteles gondoskodni a hiba feltűnése előtt jellegének és rendeltetésének megfelelően beépített dolog eltávolításáról. Ha az Eladó ésszerű időn belül nem távolítja el a tárgyat, a Vevő gondoskodhat a tárgynak az Eladó költségére és kockázatára történő elszállításáról és az Eladó részére történő átadásáról.

7.14. A szerződéstől való elállást követően az Eladó a vételárat legkésőbb 14 napon belül visszafizeti a Vevőnek, attól a naptól számítva, amikor a terméket az Eladónak visszaküldte, vagy ha a Vevő igazolja, hogy a terméket elküldte az Eladónak, attól függően, hogy melyik a korábbi időpont.

7.15. Az Eladó a vételárat a Vevőnek visszafizeti, vagy a Vevőnek a vételárból engedményt fizet, ugyanazon a módon, amelyet a Vevő a vételár kifizetésekor alkalmazott, kivéve, ha a Vevő kifejezetten más fizetési módhoz járul hozzá. A kifizetéssel kapcsolatos valamennyi költség az Eladót terheli.

7.16.Az Eladó nem jogosult a dolog szokásos elhasználódása által okozott károk megtérítésére, valamint a dolognak az adásvételi szerződéstől való elállás előtti szokásos használatáért járó díjazásra.

VIII. Felelősség a digitális teljesítmény hibáiért

8.1. A kereskedő felel minden olyan hibáért, amely a digitális teljesítménynek a szállítás időpontjában fennáll, és amely a szállítástól számított két éven belül nyilvánvalóvá válik, ha a digitális teljesítményt egyetlen szállítmányban vagy egyedi teljesítmények sorozataként szállítják.

8.2. A kereskedő a digitális teljesítmény hibáját a fogyasztó által a hibára való rámutatását követő ésszerű időn belül, ingyenesen és a fogyasztónak okozott súlyos kellemetlenségek nélkül kijavítja, figyelembe véve a digitális teljesítmény jellegét és azt a célt, amelyre a fogyasztó a digitális teljesítményt kérte.

8.3. A kereskedő megtagadhatja a hiba eltávolítását, ha az eltávolítás nem lehetséges, vagy ha az aránytalan költségekkel járna számára, figyelembe véve az összes körülményt, különösen azt az értéket, amellyel a digitális teljesítmény a hiba nélkül rendelkezne, valamint a hiba súlyosságát.

IX. Felelősség a szolgáltatási hibákért

9.1. A Vállalkozó felel azokért a hibákért, amelyekkel a tárgy a Megrendelő általi átvételkor rendelkezik.

9.2. Ha a hiba az attól a naptól számított 24 hónapon belül válik nyilvánvalóvá, amikor a Vevőnek át kellett volna vennie a terméket, akkor vélelmezni kell, hogy a termék már az átvételkor hibás volt. Ez nem alkalmazható, ha az ellenkezőjét bizonyítják, vagy ha ez a vélelem összeegyeztethetetlen a dolog vagy a hiba jellegével.”

X. Záró rendelkezések

10.1. A jelen Panaszkezelési szabályzat a jelen Weboldal Általános Szerződési Feltételek, Adatvédelmi Szabályzat és Adatvédelmi Tájékoztató szerves részét képezi. A dokumentumok - Általános Szerződési Feltételek, Adatvédelmi Szabályzat és Adatvédelmi Tájékoztató - az Eladó weboldalának domainjén kerülnek közzétételre.

10.2.A jelen Reklamációs Szabályzat az Eladó Honlapján történő közzétételének időpontjától érvényes és hatályos a következő időpontban 01.08.2024

Ez az eshop tanúsított http://www.pravoeshopov.sk

Görgessen a tetejére
  • Menü
  • Kategóriák
Zárja be a